Moje cesta

Jak to všechno začalo?

Jmenuji se Žaneta.

Žiji šťastný a spokojený život, který jsem si vysnila už jako malá holka.

Mám tři děti, milujícího muže, spoustu zálib a koníčků. Největším koníčkem, který se mi postupně stal mou vášnivou prací, je výtvarný obor.

Od malička jsem obdivovala lidi, kteří něco dokázali, když měli někdo nějaký dar.

Vzpomínám si, že když jsem tehdy já nakreslila psa, a podle mě to byl pes, říkali mi, že to pes není, že je to špatně a že to musím překreslit. Párkrát jsem to překreslila, ale pořád to nebylo pro ně dobré. Tak jsem uvěřila, že kreslit neumím.

 Uvěřila jsem, že umělec ze mě nikdy nebude. Ten pocit, že nejsem dost dobrá, že pořádně nic neumím, mě provázel až do dospělosti.

Co je mým největším darem?

Jak mohu být prospěšná pro sebe, pro rodinu, pro lidi, pro Zemi? na to jsem se ptala sebe i vesmíru snad milionkrát. Zlom nastal teprve v okamžiku, kdy jsem se celou svou duší ROZHODLA, že se naučím kreslit.

V létě roku 2009 jsem se zapsala do kurzu kreslení pravou mozkovou hemisférou. Byla jsem zrovna těhotná s nejmladší dcerou. V té době jsem byla pedikérka a nehtová designérka.
A i když mě tahle práce moc bavila, věděla jsem, že se po mateřské nechci vrátit zpátky do salónu, kde jsem bývala zavřená celé dny.

Toužila jsem více času věnovat sama sobě, dětem a muži. Toužila jsem začít tvořit nějak jinak, nově.
Potřebovala jsem změnu. Také jsem měla obrovskou touhu najít své poslání.

Po dvou dnech na kurzu kreslení

   jsem poprvé v životě nakreslila portrét o velikosti A4 a vtom se to stalo! Věděla jsem, že tuhle bránu tvoření už znovu nedovolím, aby mi někdo zavřel.  Ó, do teď si vzpomínám na ten úchvatný pocit štěstí, který mě zaplavoval! Obdivovala jsem samu sebe za to, co jsem dokázala stvořit! Tehdy jsem ještě netušila, že se kreslení a malbě budu věnovat profesně. Ani ve snu by mě nenapadlo, že budu umět někomu předat to, co umím. Kreslila jsem jen pro radost a učila se novým technikám.

Následovala spousta dalších výtvarných kurzů a k tomu ještě šest let studia na Lidové konzervatoři v Ostravě, obor kresba a malba.  Tvoření mi přinášelo hluboké zážitky, tvořivou meditaci a spojení sama se sebou. Také radost, touhu, vášeň i hravost. Naučilo mě namalovat a nakreslit všechny hloubky, představy a vize, které se ze mě ven chtějí ukázat světu. Naučilo mě to překonávat vlastní hranice a strachy, vážit si sama sebe, milovat se takovou, jaká jsem. Naučilo mě to být sebevědomou ženou, která miluje život! Splnila jsem si svůj dětský sen být malířkou.

 

Ale touha poznat mé vlastní poslání a objevit samu sebe se mě držela dál.

Začala jsem se učit významu numerologie, tarotových karet a prošla zasvěcením do Reiki 1. – 4. stupně. Tahle cesta energie a magie mě toho hodně naučila o přírodních a vesmírných zákonech. Naučila mě vidět a rozumět symbolům, které nám přicházejí v každodenním životě. Nejvíce jsem se toho ale naučila od mého muže, který mi trpělivě a laskavě nastavuje zrcadlo, a také od dětí jejich přirozenost, hravost, vášeň a pravdu.

Učila jsem se ženské magii, přechodovým rituálům, meditaci a vedla ženské kruhy. Učila se kouzlu a prospěšnosti našich bylinek, tvořila z nich mastičky a sirupy. Naučila jsem se masírovat a léčit pomocí doteku. Zkoušela jsem různé půsty a očisty těla. Zažila si několik očistných a transformačních rituálů s Ayahuaskou, která mě naučila vnímat svět i sebe úplně jinak a dovolila nahlédnout za oponu života.

Ale i když už jsem v sobě cítila hluboký klid, lásku a radost ze života, tak kterou cestou se mám vydat mi bylo tajemstvím.Jak tohle vše, co jsem se naučila, mám předávat dál?

A co je vlastně to, co mě nejvíc baví a naplňuje? A je vlastně něco z toho to mé poslání?

 Mauro Reategui Perez

Odpověď přišla až když jsem přestala hledat.

„Můžeš dělat vše, pro co se rozhodneš! Můžeš být malířka, masérka, pedikérka, léčitelka! Je úplně jedno, co budeš dělat! Ale dělej to tak, abys byla lidem inspirací. Abys druhým přinášela světlo do jejich životů. Abys je svou laskavostí uměla pohladit na duši a podpořit na jejich cestě!

„To cesta, cesta nám přináší štěstí, ne cíl.“ Dan Millman

A tak jsem si vybrala kreativní cestu umělce, která není jen o umění. Je to vlastně jedna z mnoha technik, která dokáže člověka zavést hluboko do nitra a pomoci mu objevit samu sebe.

Rozhodla jsem se své zkušenosti sdílet s ostatními lidmi, kteří, stejně jako já před lety, mají zablokovanou kreativitu i životní směr. Také s lidmi, kteří už tvoří a chtějí se dále tímto směrem rozvíjet. A také s těmi, kteří se chtějí zpomalit, odpočinout si, pootevřít svou duši životu, popovídat a posdílet své příběhy, starosti i radosti a načerpat novou energii, a přitom tvořit.

Budu se na vás těšit na mých workshopech a kurzech.

S láskou, Žaneta