Jak na nás působí kreslení mandal

Mnohé staré národy už od pradávna ví o nevídané síle ukryté ve středu mandaly a umí ji využívat. V posledních desetiletích ji také potvrzují naši vědci. Využijte této zvláštní síly, a to nejen při vytváření mandaly, ale také při relaxaci a rozjímání nad již hotovou mandalou.

Účinky kreslení a koncentrování se na barvy a tvary známe již od dětství z omalovánek. Mandaly mohou být takovými omalovánkami pro nás dospělé. Díky svému uspořádání kolem středu se však mohou stát i něčím víc než jen pouhou relaxací s pastelkou. Mohou být skvělým a účinným terapeutickým nástrojem, kterému rozumí malí i velcí, prostředkem k poznání sebe samých, pomocníkem a průvodcem ne cestě do našeho vlastního středu, do místa, kde vládne klid, harmonie a láska.

 


Mandaly vám umožní dostat se do kontaktu s vlastními pocity a emocemi.

Dávají vám prostor pro jejich promýšlení, procítění a zpracování. Kruhové obrazce z harmonicky uspořádanými prvky jsou jakoby předlohou pro vaši duši, která se během kreslení snaží zaujmout stejně harmonický tvar. Tím se zklidňujete a získáváte léčivou energii. Čas, který strávíte sami se sebou, ve vlastním rytmu, dechu a koncentraci, je léčivý sám o sobě.

Pokud si mimo to dovolíte ještě se navíc ponořit do tvoření mandal, dostanete se do prožitku přítomnosti, kde čas přestanete vnímat a tělo nabírá sílu a energii.

Už během tvoření nebo bezprostředně po něm, přichází pocit naplnění si seberealizace, vysoké sebeocenění a upřímná spokojenost sama se sebou… Sebeléčení.

Do mandal lze vložit energii, kterou právě potřebujeme. Výsledek pak můžeme na sebe nechat působit, jako léčivý obraz.

Připravuji pro vás eBook ke stažení zdarma s názvem Léčivá mandala – omalovánky. Tak i vy si budete moci doma vychutnat přítomný čas s mandalou.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *